Plaza Centers zapowiada budowę w Lesznie

Jeden z wiodących w Polsce deweloperów skupionych na budowie galerii handlowych ? Plaza Centers, planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji w naszym kraju. Tym razem działania firmy skupione są na Lesznie. W tym mieście deweloper wykupił już 17 tys. metrów kwadratowych gruntu, co stanowi zapowiedź powstania całkiem imponującego obiektu. Niespodzianki nie będzie w kwestii nazwy centrum. Podobnie jak w przypadku bliźniaczych placówek na terenie kraju składać się na nią będzie nazwa miejsca oraz ?Plaza?, czyli Plaza Leszno. Wykupiona działka usytuowana jest w centrum miasta, w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji. Zadbano też o to, by odległość od Plazy nie była odległa od dworców autobusowego i kolejowego. Koszt inwestycji to około 37 mln euro.

Plaza Leszno będzie centrum handlowo-rozrywkowo-usługowym. Jego planowana powierzchnia to około 23 tys. metrów kwadratowych, a ta przeznaczona do wynajmu będzie o 7 tys. metrów kw. mniejsza. Miejsca wystarczy zatem dla powstania około 70 lokali. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w spory parking na 450 pojazdów.

Warto dodać, że deweloper ma już za sobą kilka podobnych projektów, które bez problemu przyjęły się w takich miastach jak Kraków i Warszawa. Powstają też następne obiekty na terenie niemal całego kraju. Można zatem liczyć na to, że Plaza Leszno powstanie bez większych trudności.