Nowe informacje o Plaza Leszno

Wiadomo już, gdzie dokładnie zostanie zbudowana Plaza Leszno. To centrum handlowe powstanie na ulicy Przemysłowej, w miejscu dawnych młynów. Chociaż prac na wspomnianej działce w ostatnich miesiącach nie odnotowano, to sytuacja ta powoli się zmienia. Następują bowiem pierwsze prace wyburzeniowe.

Niewątpliwie zmieni się termin zakładanego otwarcia galerii Plaza Leszno. Pierwotne plany przewidywały oddanie obiektu do użytku publicznego w 2010 roku. Po długim okresie zaniechania prac termin ten przedłużył się aż o cztery lata. Dla okolicznych mieszkańców najważniejsze jest jednak, by projekt w ogóle został zrealizowany.

Deweloperzy zapowiadają, że prace idą w dobrym kierunku, a powierzchnia Plazy Leszno wynosić będzie około 16 tys. metrów kwadratowych. Obecnie trwa etap końcowych uzgodnień i pierwszych wyburzeń. Wiadomo, że część budynków zostanie nienaruszona ze względu na ich zabytkowych charakter. Można spodziewać się owocnych rezultatów uzgodnień i wstępnych prac, jednak niezbędne są niewielkie ustalenia i działania, również ze strony władz miasta. Dotyczy to między innymi wyburzenia jednego budynku zamieszkanego przez dawnych pracowników młynów, którzy liczą na pomoc i przyznanie przez miasto mieszkań zastępczych.